Urodzinki

     Drugie urodzinki Zuzi tak naprawdę będą dopiero jutro, ale świętowaliśmy już dziś. Impreza była, że ho ho :) Zwłaszcza, że jubilatów było aż troje: Zuzka + Monika 13 lat (chrześniaczka) i Jacek 18 lat. Wszystko było więc potrójne – torty, świeczki, prezenty, goście i wrzawa…

Już od rana panował u nas duży ruch i niezwykłe zamieszanie. Pakowaliśmy krzesła, stół, ciasta, itp. Musieliśmy zawieźć wszystko do szwagrostwa, gdzie planowana była huczna impreza.
Zuzanna troszkę zdezorientowana plątała się między nami i zadawała całe mnóstwo pytań. Chciała się od razu ubrać w swoją sukienkę i już jechać do cioci. Trzeba jej było wszystko tłumaczyć i zajmować się nią, żeby odwrócić jej uwagę.

Ku mojej uciesze tak się tym wszystkim zmęczyła, że zaczęła trzeć oczka już koło południa. Udało mi się położyć ją wcześniej spać i mimo początkowego oporu, szybko zasnęła.

Na urodzinki jechaliśmy więc po drzemce, w dobrych nastrojach i przy pierwszych od kilku dni promieniach słońca.

Prezenty wprawiły Zuzankę w euforię! Od razu wyciągnęła piękną kuchnię i inne sprzęty gospodarstwa domowego. Gotowała, parzyła kawę i robiła tosty. Była rozkoszna.

 

Dmuchanie świeczek na torcie troszkę nam nie wyszło, ale i tak wszyscy bili brawo. Najlepsza zaś okazała się czekolada, którą obsypany był torcik. Zuzka zajadała ją z wielkim smakiem.

 

Pod koniec tak się rozbawiła, że wszędzie jej było pełno. Upodobała sobie zwłaszcza rzucanie kauczukowych i plastikowych piłeczek do ciocinej kuchni. Trzeba było uważać na nasze potrawy, żeby w talerzu nie znalazła się przypadkowo kolorowa piłeczka.

Najgorsze jest zawsze przerwanie zabawy, ubieranie i powrót do domu. Przy pomocy starszych sióstr udało się w miarę szybko opanować sytuację.

A teraz nasza dziecina smacznie śpi. Obok stoją wszystkie prezenty, żeby mogła je zobaczyć, jak tylko się obudzi.
Kolorowych snów nasz aniołku. :)

Klosiek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


× 1 = 3

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>