Wdzięczność

     Jutro ostatni dzień 2010 roku, czyli Sylwester. Magiczna noc zabaw, imprez, wystrzałów petard i fajerwerków.
Należę do osób, które nie lubią tego dnia, a raczej całej tej przesadnej i sztucznej radości. Koniec roku nastraja mnie raczej melancholijnie. Jest to dla mnie czas przemyśleń, wspomnień, postanowień…

Grudzień był w tym roku dla mnie jak znak, przesłanie, list od Boga. Wszystko mi mówi CIESZ SIĘ Z TEGO, CO MASZ. Znajduj radość w każdym przeżytym dniu, w każdej chwili życia. To jest dar dla ciebie.

Najpierw chora Zuzia z wysoką gorączką i nie dającym spać katarem i kaszlem. Wydawałoby się smutek, a jednak nasza Kruszynka uśmiechała się do nas, gdy tylko spadała jej gorączka. Potrafiła cieszyć się ze wszystkiego – że sikorki przyleciały do powieszonego za oknem jedzonka – że piesek szedł na spacer – że poczytałam jej książeczkę. Każdy miły drobiazg wywoływał na jej twarzy śliczny uśmiech.
Wtedy po raz pierwszy zaczęłam się zastanawiać. Chyba powinnam nauczyć się naśladować moją córeczkę…

Połowa grudnia – wypadek samochodowy w rodzinie. Szczęśliwie skończyło się na wstrząśnieniu mózgu i wielu siniakach.
I znowu sygnał dla mnie – życie to dar. Tak łatwo je stracić. Co zrobiłam w tym życiu? Czy umiem się z niego cieszyć?

Kilka dni później poważna choroba mojej małej chrześniaczki. Szkarlatyna, podejrzenie zapalenia opon mózgowych, sepsy…
Szpital i ciężkie chwile dla jej rodziców i całej rodziny. Wigilia i Boże Narodzenie z dzieckiem leżącym pod kroplówką.
Smutek przeplatający się z nadzieją, w oczach łzy i niepewność. A jednak to był kolejny znak dla mnie. Sygnał, że trzeba się oderwać od ziemskich doczesnych spraw i zaufać Jemu – Małemu Dziecku w grocie Betlejemskiej.

I chociaż borykamy się z wieloma problemami dnia codziennego, jestem wdzięczna za cały mijający rok: za miłość, rodzinę, zdrowie, przyjaźń, za napotkanych ludzi, za doświadczenia dobre i złe. Za chwile radości i załamania. Za bycie żoną i matką. Z każdym nowym zdaniem zdaję sobie bardziej sprawę, że nie dam rady podziękować za każdy przeżyty dzień.

Zachowam więc moją wdzięczność w sercu.

Klosiek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


− 5 = 1

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>